speaker-photo

Lenka Žlebková

Generální ředitelka

Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha a.s., místopředsedkyně představenstva Prague Convention Bureau, Manažerka roku 2022 - vítězka v kategorii Služby.

--------------

BIO

"Změna je život” a “Co mě nezabije, to mě posílí” – to jsou motta Lenky, která se díky své dynamické životní strategii posunula z pokojské v americkém Chicagu do čela Kongresového centra Praha a představenstva Prague Convention Bureau. Po stáži v Paříži a trainee programu v Americe pracovala jako produktová manažerka v CzechTourism, obchodní a marketingová ředitelka v President Hotel Prague, nebo jako ředitelka a později jako členka a místopředsedkyně představenstva v Prague Convention Bureau. I s jejím přispěním se podařilo posunout Prahu na žebříčku světových destinací dle ICCA z 19. místa v roce 2010 na 5. místo v roce 2022.

Do ředitelského křesla KCP usedla jen tři dny před vypuknutím pandemie, která kongresový průmysl zakonzervovala. Období restrikcí, zákazu setkávání se, rizika ztráty zaměstnanců i zisků dokázalo centrum pod Lenčiným vedením přetavit v opakovanou pomoc druhým, zelenou přeměnu Kongresového centra Praha, posílení týmového ducha a rekordní tržby. I díky tomu obdržela v roce 2023 cenu Manažerky roku 2022 v kategorii Služby.